RedMed Header
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wiadomości Medyczne » SARS-CoV-2 Test wykrywający przeciwciała IgG i IgM - metoda złota koloidalnego
Waluta
Ankieta

Oceń jakość kuriera

 • DPD
 • Pocztex
 • DHL
 • UPS
 • FedEX
 • Inpost
 • GLS

Opinia o produkcie
To jest przydatny produkt, bardzo dobrze uzupełnia system cardiochek przy częstym stosowaniu go do długich serii badań. Polecam.
Ocena produktu 5/5
Kontakt
 • NIP: 627-27-30-603

 • E-mail:bok@redmed.pl
 • Telefon22 244 25 90
  32 249 00 70
  12 378 35 40
 • Fax32 720 65 35
 • Godziny działania sklepu8:00-16:00
Najnowsze Wiadomości
Systemy płatności
 • PayU
 • Dotpay
 • PayPal
 • 2019-covid
0
0

SARS-CoV-2 Test wykrywający przeciwciała IgG i IgM - metoda złota koloidalnego

Data dodania: 24-03-2020Wyświetleń: 1170
alt
Test na przeciwciała IgG i IgM pojawiające się w trakcie przebiegu COVID-19 jest szybkim, dokładnym i prostym zestawem medycznym, opartym na teście immunochromatografii złota koloidalnego, dla punktów opieki.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powoduje nową chorobę COVID-19. Nagły wybuch infekcji tym koronawirusem przerodził się w epidemię, która szybko rozprzestrzeniła się najpierw w Chinach, a potem na całym świecie. WHO ogłosiło pandemię i być może na chwilę obecną to Chiny dysponują największą wiedzą i doświadczeniem na temat wirusa.

 

Test Sinocare SARS-CoV-2 jest szybkim, dokładnym i prostym chromatograficznym testem immunologicznym, opartym na metodzie złota koloidalnego, do jakościowego oznaczenia przeciwciał typu IgG i IgM w ciągu 10-20 minut. Umożliwia wykrycie zakażenia SARS-CoV-2 w punktach medycznych z próbki ludzkiej krwi pełnej.

 

Nowy wirus, obecnie znany jako SARS-CoV-2, wcześniej znany również jako 2019-nCoV, jest wirusem RNA z rodziny beta koronawirusów. Obecnie podstawowymi metodami klinicznej diagnozy zakażenia są analiza reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym - RT-PCR (ang. Real-time - Polymerase Chain Reaction), oraz tomografia komputerowa i niektóre parametry hematologiczne.

 

Jednak test RT-PCR zwykle wymaga ponad 2 do 3 godzin na uzyskanie wyników, oraz konieczne jest wykorzystanie specjalnego sprzętu i wyszkolonego personelu. Ta metoda również wykazuje problem z wysoką liczbą wyników fałszywie negatywnych. Ograniczenia te sprawiają, że używana do tej pory analiza reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym nie nadaje się do szybkiej diagnozy i badań przesiewowych dużej liczby podejrzanych pacjentów na świecie i ogranicza wysiłek kontrolowania pandemii SARS-CoV-2.

 

Metoda

Łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR)

Test serologiczny (złoto koloidalne)

Czas testu

Ekstrakcja ręczna + amplifikacja PCR = 4 godziny.

Automatyczna ekstrakcja + amplifikacja PCR ≥ 3 godziny.

Szybki test, 10-20 minut

Środowisko testowe

Profesjonalne laboratorium i zaawansowany sprzęt

Testy w punktach opieki, bez potrzeby specjalnych narzędzi

Wymagania dotyczące personelu

Wiedza z zakresu procedur testowania laboratorium medycznego

Bez wymagania specjalistycznego przeszkolenia. Można wykonać test za pomocą instrukcji samodzielnie.

Przykładowy wymóg

Wymagana jest wstępna obróbka próbki, transport / przechowywania w temperaturze 2 - 8° C

Szybki test, nie ma potrzeby transportu / przechowywania próbek

Interpretacja wyników

Wymaga instrumentów, komputera i oprogramowania PCR

Wynik wizualny i łatwa interpretacja

Szybkość wykrywania

Około 50% wyników fałszywie negatywnych

Wskaźnik wykrycia ≥90%

Znaczenie kliniczne

Wykrywanie w czasie rzeczywistym może być stosowane jako złoty standard wczesnego badania przesiewowego i diagnozy, bez okienka serologicznego

Prosta i łatwa obsługa, testy serologiczne należy połączyć z analizą PCR, aby uniknąć fałszywie ujemnych wyników i bezobjawowej infekcji.

 

 

Badania serologiczne w laboratoriach wykazały, że u większość zakażonych pacjentów przeciwciała IgM przeciw SARS-CoV-2 uzyskały wynik dodatni po 3 - 5 dniach od zakażenia. Miano przeciwciał IgG wzrosło 4-krotnie lub więcej podczas rekonwalescencji.

 

Można potwierdzić u pacjenta zakażenie SARS-CoV-2 jeżeli:

 • test swoistych przeciwciał IgM i IgG podejrzanych pacjentów są pozytywnie;
 • przeciwciała IgG swoiste wobec SARS-CoV-2 zmieniają się z negatywnych na pozytywne;
 • podczas rekonwalescencji przeciwciała IgG swoiste wobec SARS-CoV-2 zwiększają się 4-krotnie lub więcej w porównaniu z fazą ostrą.

 

 

Zestaw testowy wykrywania zakażenia SARS-CoV-2 firmy Sinocare to idealny produkt medyczny do zaspokojenia pilnej potrzeby wykonania bardzo dużej ilości testów na koronowirusa na dużej liczbie osób z podejrzewanym zakażeniem lub bezobjawowych nosicieli. Zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się dzięki odizolowaniu zakażonych pozwala na spowolnienie postępów pandemii i umożliwia terminowe leczenie pacjentów.


Chromatograficzny test immunologiczny do jakościowego wykrywania antygenów IgG oraz IgM wirusa SARS-CoV-2 w próbkach ludzkiej krwi pełnej, surowicy lub osocza w celu stwierdzenia infekcji pierwotnych lub wtórnych wirusem SARS-COV-2.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Wiadomości Medyczne

Super hit

Copyright © 1999 – 2020 Red Med Poland Sp. z o.o.