RedMed Header
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wiadomości firmowe » Red Med podpisało umowę na dostawę testów sars-cov-2 na koronawirusa 2019-nCoV do diagnozy covid-19
Waluta
Ankieta

Oceń jakość kuriera


Kontakt
Najnowsze Wiadomości
Systemy płatności
  • Dotpay
  • PayPal
  • iMoje
  • RedMed Maseczki gratis
  • qLabs Q-1
01
0

Red Med podpisało umowę na dostawę testów sars-cov-2 na koronawirusa 2019-nCoV do diagnozy covid-19

Data dodania: 14-03-2020Wyświetleń: 3964

Szybki test kasetowy na koronawirusa SARS-COV-2 2019-nCoV


altSpółka Red Med podpisała umowę na dostawę szybkich testów sars-cov-2 na koronawirusa 2019-nCoV do diagnozy covid-19 w ilości ponad 1.000.000 szt  do końca 2020 roku z producentem z Chin, który także dostarczał testy na tamtejszy rynek. Jak oznajmił producent jest w stanie zwiększyć ilość testów w ramach umowy, bez najmniejszego problemu. Szybki kasetowy test jest obecnie jedynym dostępnym sposobem do szybkiej diagnozy przez osoby, które mogą mieć problem w diagnostyce przez sanepid lub oddziały zakaźne.

Szybkie testy kasetowe są dla służby zdrowia podstawowym narzędziem w selekcji pacjentów z podejrzeniem zachorowania lub kontaktem z osobą chorą na SARS-COV-2. Testy te dają prawie 95% prawdopodobieństwo choroby, jednakże osoby z pozytywnym wynikiem powinny zostać poddane dalszej diagnostyce molekularnej.


Diagnostyka, której zadaniem jest wykrycie koronawirusa dotyczy czasu teraźniejszego, okres inkubacji wirusa w organizmie, może przyczynić się do nie wykrycia choroby, co przełoży się na negatywny wynik, lecz nie będzie jednoznaczny z rzeczywistością w sytuacji kiedy pacjent będzie nosicielem, a choroba rozwinie się "za chwilę". Dlatego też, tak ważnym elementem powinna być stała diagnostyka oparta o szybkie i dokładne testy oraz testy których cena jest dziesięciokrotnie niższa od testów wykonywanych w laboratorium w których wykonuje się testy moekularne w kierunku wykrycia kwasu nukleinowego RNA. 

Testy 2019-nCoV posiadają sprawdzoną technologię wykorzystywaną w Państwach, w których koronawirus wywołał epidemię, wiele Państw takich jak Korea Południowa, Chiny wykonują masowo testy w celu mocnej selekcji nawet wielokrotnie u tych samych osób które pozostają w kwarantannie lub obserwacji.

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Wiadomości firmowe

Super hit

Copyright © 1999 – 2022 Red Med Poland Sp. z o.o.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu