RedMed Header
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wiadomości Medyczne2 » Małopolskie Dni Diabetologiczne
Ankieta

Jak oceniasz naszą strone ? Czy coś byś poprawił ?

 • Bardzo fajna, podoba mi sie
 • Taka sobie, liczylem na coś lepszego
 • Kiepska, nie warta uwagi

Opinia o produkcie
Produkt zgodny z opisem, szybka paczka, jestem zadowolony.
Ocena produktu 5/5
Kontakt
 • NIP: 627-27-30-603
 • E-mail:N@pisz do nas
 • Telefon22 244 25 90
  32 249 00 70
  12 378 35 40
 • Godziny działania sklepu8:00-16:00
Hity sklepowe
Najnowsze Wiadomości
Systemy płatności
 • PayU
 • Dotpay
 • PayPal
 • iMoje

Małopolskie Dni Diabetologiczne

Data dodania: 18-12-2017Wyświetleń: 525
alt

W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w Audytorium Maximum UJ w Krakowie odbyły się kolejne już IX Małopolskie Dni Diabetologiczne. Ambicją organizatorów jest, aby była to platformą wymiany praktycznych, klinicznie istotnych informacji, dobór tematów wykładów był skierowany na najważniejsze aspekty opieki diabetologicznej.

Organizatorem Konferencji był prof. dr hab. med. Maciej Małecki, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych i Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. dr hab. med. Tomasz Klupa, Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii i członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Fundacja na rzecz postępów w leczeniu cukrzycy „Żyć z cukrzycą”. 

Główne tematy sympozjum skupione były wokół perspektyw i możliwości współczesnego leczenia cukrzycy takie jak: nowe leki stosowane w terapii cukrzycy typu 2, osobiste pomp, nowoczesnych metodach monitorowania poziomów glikozy, postępowania u osób z cukrzycą w starszym wieku i szeregu innych. Konferencję tradycyjnie zakończył Quiz z wiedzy o zaleceniach diabetologicznych. Jego zwycięzcami zostali p. dr Julita Stancel-Możwiłło oraz dr Wojciech Głodzik.

Wykładowcami byli znakomici naukowcy i wybitni lekarze, zarówno diabetolodzy, jak kardiolodzy, neurolodzy, nefrolodzy i endokrynolodzy. Konferencja zgromadziła około 500 uczestników z całej Polski.

Red Med Poland również był obecny na konferencji, jako partner projektu GLIHEM. Ogólnopolski projekt „Korzystanie z oznaczeń hemoglobiny glikowanej HbA1c w celu poprawy kontroli glikemii u chorych na cukrzycę typu 2 – GLIHEM” – Polskiego Instytutu Evidence Based Medicine (PIEBM) i Wydawnictwa Medycyna Praktyczna. Głównym celem projektu jest ocena, czy wykonywanie podczas wizyty szybkiego oznaczania HbA1c u chorych z niewyrównaną glikemią jest przydatne w codziennej praktyce i czy ma wpływ na ocenianą po 3 miesiącach kontrolę cukrzycy.

alt

Na stoisku Red Med Poland prezentowane był system A1CNow+. Jest to zestaw umożliwiający szybkie uzyskanie wyników HbA1c z próbki krwi włośniczkowej. Dzięki temu można sprawdzić wyrównanie glikemii z ostatnich 3 miesięcy w czasie wizyty pacjenta, co daje możliwość konsultacji na temat jego wyników. System A1CNow+ stanowi istotne narzędzie wspomagające terapię cukrzycową.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom którzy odwiedzili stoisko Red Med Poland.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Super hit

Copyright © 1999 – 2019 Red Med Poland Sp. z o.o.