System diagnostyczny qLabs® Q3 Plus to doskonałe narzędzie kontroli PT, INR i APTT dla profesjonalnej służby zdrowia.
qLabs® Q3 Plus jest najnowocześniejszym, profesjonalnym systemem diagnostyki klinicznej w rodzinie MicroPoint qLabs. Kolorowy ekran dotykowy daje użytkownikowi wyjątkowo szybką i intuicyjną obsługę.
System monitorowania qLabs® Q3 Plus służy do pomiaru diagnostycznego czasu protrombinowego (PT), międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR) oraz czasu częściowej tromboplastyny po aktywacji (APTT).
Wyniki z próbek świeżej pełnej krwi kapilarnej albo świeżej pełnej krwi żylnej.
System pomiarowy qLabs Q-3 Plus to przenośny, lekki, mieszczący się w dłoni analizator qLabs Q-3 oraz zestawy jednorazowych pasków testowych PT-INR, i aPTT.
Kolorowy ekran dotykowy - qLabs® Q3 Plus szczególnie wyróżnia się nowoczesnym, dużym dotykowym ekranem z przejrzystym interfejsem. Co razem z przemyślanym oprogramowaniem systemowym dostarcza użytkownikowi nową jakość obsługi aparatu, wyjątkowo intuicyjną i wygodną.
Mała i bezpieczna próbka krwi - Dokładny wynik można uzyskać już małego nakłucia z opuszka palca. Do badania jest potrzebne jedynie 10 μL świeżej pełnej krwi kapilarnej albo świeżej pełnej krwi żylnej.
Wykonanie testu i uzyskanie wyników zajmuje niewiele czasu - Analiza próbki i obliczanie wyniku zajmuje ok. 2 minut. Dzięki temu, aktualne wynik mogą być dostępne jeszcze w trakcie konsultacji z pacjentem, co znacznie skraca wymagany czas pracy personelu na pacjenta.
Wbudowana kontrola jakości - QC daje pewność jakości wyników, minimalizuje ryzyko nieprawidłowego pomiaru.
Tani w konserwacji i utrzymaniu - System qLabs® Q3 Plus wykorzystuje zewnętrzne paski testowe, więc urządzenie nie trzeba czyścić po i przed każdym wykonaniem testu. Chociaż wydaje się, że taki system wymaga początkowo większych nakładów, to przy dłuższym używaniu, szczególnie przy długich seriach, pozwala zaoszczędzić na czasie operacyjnym i materiałach laboratoryjnych.
Wbudowany czytnik kodów kreskowych - można automatycznie przypisać dane pacjenta, osoby wykonującej badanie, oraz kod indywidualnie pakowanych pasków testowych do każdego wykonanego badania. Ta funkcja umożliwia pełną integrację z systemami informatycznymi zarządzania danymi medycznymi.
Własna pamięć wyników badań i oprogramowanie do zarzadzania wynikami pacjentów – qLabs® Q3 Plus może funkcjonować też jako samodzielny system diagnostyczny. Daje operatorowi możliwość przeglądania i zarządzania danymi zebranymi przez analizator.
Analizator można swobodnie przenosić i wykorzystać w każdym miejscu gdzie będzie to potrzebne - Posiada własne zasilanie, a wyniki mogą trafiać bezpośrednio do systemu zarządzania danymi dzięki bezprzewodowej komunikacji Bluetooth.
Komunikacji Bluetooth – połączenie bezprzewodowe do przesyłania danych w pełni otwiera możliwości małych rozmiarów i poręczności qLabs® Q3 Plus. Razem z łatwą integracją do medycznych systemów informatycznych, sprawia że jest to urządzenie stworzone do wykorzystania klinicznego.
Analizator qLabs® Q3 Plus jest przeznaczony do wyłącznego do zastosowania przez profesjonalny personel w placówkach medycznych np. klinikach, oddziałach szpitale, gabinetach lekarskich i zabiegowych. Ma rozbudowane oprogramowanie operacyjne oraz czytnik kodów kreskowych.
Przy pomocy tego analizator można określić wartość najczęściej wykorzystywanych parametrów w diagnostyce nieprawidłowości krzepnięciem krwi, lub skontrolować efekty przyjmowania leków antykoagulacyjnymi - antagonistami witaminy K.
Szybki i precyzyjny pomiar gęstości krwi jest kluczowy dla bezpieczeństwa i skuteczności terapii przeciwzakrzepowej. Możliwie najświeższe wyniki wartości PT, INR i APTT otrzymane z badania pomagają personelowi medycznemu podejmować możliwe najlepsze decyzje. Lekarz musi znać stopień krzepnięcia krwi, żeby maksymalnie dobrze zdiagnozować pacjenta, lub zmieniać dawkowanie leków.
Analizator diagnostyczny qLabs® Q3 Plus doskonale sprawdza się w sytuacjach gdy pomiar PT i APTT trzeba wykonać jak najszybciej. Ale trzeba zaznaczyć, że dzięki wysokiej dokładności z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w zamian za odsyłanie próbki do laboratorium.
Jako najnowsza propozycja serii qLabs® zachowuje wszystkie funkcjonalności poprzednika, jak wbudowany skaner do odczytywania przypisanych kodów indentyfikacyjnych pacjentów i operatorów, oraz pełną integrację z oprogramowaniem do zarzadzania wynikami pacjentów.
Analizator qLabs® automatycznie wykrywa wprowadzenie nowego paska testowego qLabs® i rozgrzewa go do ustawionej temperatury roboczej.
Po naniesieniu kropli krwi na strefę próbkową paska, krew spływa wzdłuż kanałów testowych do dwóch stref reakcyjnych: strefy testowej oraz strefy kontrolnej. W tych strefach krew reaguje z wcześniej nadrukowanymi odczynnikami i zaczyna krzepnąć. Każda strefa reakcyjna zawiera parę elektrod do których podawane jest stałe napięcie wysyłane przez analizator qLabs®.
W miarę jak krew krzepnie, zmienia się prąd mierzony w strefie testowej między dwoma elektrodami. Urządzenie qLabs® wykrywa zmianę prądu, oblicza i podaje przełożone wyniki w jednostkach PT, INR i APTT.
System monitorowania qLabs® jest przeznaczony do diagnostyki in vitro. Nie może być wykorzystywany do badań przesiewowych.
Integralnym elementem systemu qLabs® są indywidualnie pakowane paski testowe. Zastosowanie jednorazowych zewnętrznych pasków służy ochronie urządzenia i badanej próbki przed zanieczyszczeniem, co mogło by prowadzić do nieprawidłowych wyników testu. Ponieważ nie wymaga czyszczenia po każdym badaniu, można wykonywać seryjne testy.
Zaawansowana technologia pasków testowych pozwoliła na zastosowanie dodatkowej kontroli jakości testu i uzyskiwanie bardzo wysokiej precyzji i dokładności.
Testy mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, co dodatkowo zmniejsza koszty ich przechowywania.
Dostępne są paski testowe do badania
w opakowaniach po 12, 24 i 48 pasków.
Warunki pracy:
Warunki przechowywania: -20 °C ~ +70 °C; wilgotność względna 10% ≤ 90%.