Wyrób medyczny przeznaczony do profesjonalnego użytkownika, według definicji z art. 2 pkt 1.26 Ustawy o wyrobach medycznych. Testy nie są przeznaczone do użytku domowego. Zakup możliwy wyłącznie przez osoby posiadające PWZ lub przez firmę, podając nr NIP w zamówieniu. W przypadku zakupu przez "użytkownika domowego", zamówienie zostanie anulowane, a w przypadku wpłaty zostanie ona zwrócona na konto. Zestaw do jakościowego wykrywania wirusa małpiej ospy (MPV) w próbkach surowicy lub wysięku ze zmian chorobowych.
Nadaje się do przyrządów do PCR w czasie rzeczywistym z kanałami FAM i VIC od różnych producentów.
Małpia ospa jest wirusową chorobą odzwierzęcą wywoływaną przez wirusa małpiej ospy. Występuje głównie w tropikalnych lasach deszczowych Afryki Środkowej i Zachodniej, a czasami eksportowany do innych regionów.
Symptomy zakażeniem wirusem małpiej ospy
Małpia ospa jest przenoszona na ludzi poprzez bliski kontakt z zarażoną osobą lub zwierzęciem lub z wirusem. Okres inkubacji małpiej ospy wynosi zwykle od 6 do 13 dni, ale może wynosić od 5 do 21 dni.
Małpia ospa zwykle ustępuje samoistnie, ale może być ciężka u niektórych osób, takich jak dzieci, kobiety w ciąży lub osoby z immunosupresją z powodu innych schorzeń.
Zestaw do wykonania 48 testów RT-PCR do wykrywania wirusa Małpiej Ospy
Cechy- Typy próbek: surowica, wysięk ze zmian chorobowych.
- Wysoka czułość, LOD: 500 kopii/ml.
- Wysoka swoistość. Brak reaktywności krzyżowej z innymi patogenami.
- Wygodna detekcja: 67 min wzmocnienia.
- Wymagany sprzęt niezamknięty: dowolny przyrząd do RT-PCR z kanałami FAM i VIC.
- Ekonomiczna i przyjazna dla środowiska wysyłka: odczynnik liofilizowany, wysyłka w temperaturze pokojowej, brak konieczności wysyłki w łańcuchu chłodniczym.
Zawartość zestawu- MPV Master Mix (liofilizowany proszek): butelka 1000 μl
- Kontrola pozytywna MPV (liofilizowany proszek): butelka 500 µl
- Rozcieńczalnik MPV: butelka 2000 μl
- Instrukcja obsługi
Małpia Ospa jest wirusową chorobą odzwierzęcą wywoływaną przez wirus ospy małpiej (MPV) z dwoma odrębnymi genetycznymi kladami MPV – kladem z basenu Konga i kladem z Afryki Zachodniej. MPV jest wirusem otoczkowym dwuniciowego DNA, który należy do rodzaju ortopokswirusów z rodziny Poxviridae. Przeniesienie ze zwierzęcia na człowieka (odzwierzęce) może nastąpić w wyniku bezpośredniego kontaktu z krwią, płynami ustrojowymi lub zmianami skórnymi lub śluzówkowymi zakażonych zwierząt. Transmisja z człowieka na człowieka może wynikać z bliskiego kontaktu z wydzielinami dróg oddechowych, zmian skórnych osoby zakażonej lub niedawno skażonych przedmiotów. Przenoszenie za pośrednictwem kropelkowych cząstek oddechowych zwykle wymaga dłuższego kontaktu twarzą w twarz. Okres inkubacji wynosi zwykle od 6 do 13 dni, ale może wynosić od 5 do 21 dni. Okres inwazji (0-5 dni) charakteryzuje się gorączką, intensywnym bólem głowy, powiększeniem węzłów chłonnych, bólem pleców, bólami mięśni. Głównym objawem okresu wykwitów skórnych jest wysypka przechodząca kolejno z plamek do grudek, pęcherzyków, krost i strupów, które wysychają i odpadają.
Zestaw testowy RT-PCR może szybko zidentyfikować, czy pacjent jest zakażony MPV, tym samym skutecznie kontrolując infekcję wirusową.
Wyniki testów tego zestawu służą wyłącznie jako odniesienie kliniczne MPV i nie powinny być wykorzystywane jako jedyny standard w diagnozie klinicznej. Sugeruje się połączenie objawów klinicznych pacjenta i innych badań laboratoryjnych w celu kompleksowej analizy stanu.
Operatorzy powinni odbyć profesjonalne szkolenie w zakresie amplifikacji genów lub wykrywania metod biologii molekularnej, posiadać odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia eksperymentów, a laboratorium powinno posiadać odpowiednie zaplecze w zakresie przygotowania do bezpieczeństwa biologicznego i procedury ochrony.
Zestaw ten jest przeznaczony do wirus ospy małpiej - MPV (marker FAM) z wysoce konserwatywną sekwencją jako regionami docelowymi, opiera się na zasadzie fluorescencyjnej ilościowej technologii PCR. W międzyczasie sondę o wysokiej specyficzności połączono z odpowiednim fragmentem kwasu nukleinowego i hydrolizowanego pod wpływem aktywności egzonukleazy w celu wygenerowania sygnału fluorescencyjnego. Na podstawie zależności między sygnałem fluorescencji a liczbą cykli amplifikacji można było otrzymać krzywą amplifikacji w czasie rzeczywistym.
System reakcyjny PCR zawiera również startery i sondy wzorca wewnętrznego endogennego genu „housekeeping”, które mogą monitorować pobieranie próbki, ekstrakcję jej kwasu nukleinowego i proces wykrywania, aby uniknąć wyników fałszywie ujemnych.