RedMed Header
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Testy Jakościowe » Onkologia » Hb/Hp Complex - Test kasetowy krewi utajonej w kale - 25 szt.
Waluta
 • RedMed Maseczki gratis
Ankieta

Oceń jakość kuriera


Opinia o produkcie
Ten produkt ma wysoką jakość. Dobra czułość wykrywania i szybka, wygodna procedura testowa.
Ocena produktu 5/5
Kontakt
Najnowsze Wiadomości
Systemy płatności
 • Dotpay
 • PayPal
 • iMoje
 • RedMed Maseczki gratis
 • qLabs Q-1
01
0
Hb/Hp Complex - Test kasetowy krewi utajonej w kale - 25 szt.

Hb/Hp Complex - Test kasetowy krewi utajonej w kale - 25 szt.

Produkt będzie dostępny od dnia: 20-07-2022

Dostępność:Na zamówienie

Koszt wysyłki:od 9,99 zł

Numer katalogowy:272011

Stan magazynowy:

Stan produktu:Nowy


Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)
Wyrób medyczny przeznaczony dla profesjonalnego użytkownika, według definicji z art. 2 pkt 1.26) Ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.

Testy nie są przeznaczone do użytku domowego.


Wizualny, immunochromatograficzny szybki test do jakościowego wykrywania ludzkiej hemoglobiny i haptoglobiny w próbce kału, co pomaga wykryć krew utajoną w kale. Test ma zastosowanie w diagnozie chorób dotyczących jelita grubego, takich jak rak jelita i powiększone hemoroidy. Test jest przeznaczony tylko do profesjonalnej diagnostyki in-vitro.

Precyzyjna diagnoza jest istotna do skutecznego i szybkiego wyleczenia pacjenta, redukuje ryzyko powikłań. Powikłania w leczeniu mogą być skutkiem zbyt późno rozpoznanej przyczyny, lub wynikać z przyjmowania silnych leków ogólnego przeznaczenia. Ponadto stosowanie antybiotyków w przypadku dolegliwości wywołanych wirusami może przyczyniać się do postępującej antybiotykooporność.

Testy jakościowe wykrywają, lub wykluczają przyczyny dolegliwości, a przez to pomagają postawić prawidłową diagnozę.

Kaseta testowa wykrywa kompleks białkowy hemoglobina - haptoglobina (Hb-Hp) w oraz hemoglobinę (Hb) w kalne co znajduje zastosowanie w wykrywaniu do krwi utajonej w kale.
Hemoglobina (skrót Hb, HGB) jest czerwonym pigmentem krwi, który jest białkiem zawierającym żelazo, odpowiadającym za transport tlenu po krwiobiegu. Składa się częściowo z globuliny i prostetycznej grupy hemowej. Hemoglobina we krwi przenosi tlen z narządów oddechowych (płuca) do reszty ciała, gdzie uwalnia tlen do spalania składników odżywczych w celu dostarczenia energii do podtrzymywania funkcji organizmu. Również pobiera z tkanek powstały dwutlenek węgla aby odprowadzić go do narządów oddechowych, gdzie jest wydalany z organizmu.

Haptoglobina (Hp) to białko ostrej fazy, odpowiedzialne za wychwyt wolnej hemoglobiny we krwi. W osoczu krwi haptoglobina wiąże wolną hemoglobinę (Hb) uwolnioną z erytrocytów i tym samym hamuje jej aktywność oksydacyjną. Kompleks haptoglobiny-hemoglobiny zostanie następnie usunięty głównie w śledzionie. W stanach zapalnych lub uszkodzeniach tkanek jej stężenie wzrasta w ciągu 48 godzin wielokrotnie przewyższając wartości prawidłowe, powraca do normy po około 1 tygodniu.

Obecność krwi w kale towarzyszy wielu schorzeniom, np. hemoroidom, krwi w moczu, chorobom żołądka. Badanie na krew utajoną w kale, może pomóc w wczesnym wykryciu raka jelita grubego. Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem w Polsce. Objawy raka jelita grubego mogą być przez długi czas niewidoczne. Tak jak w przypadku innych nowotworów, wczesne wykrycie raka jelita grubego znacznie zwiększa szanse przeżycia pacjenta.

W przypadku wyniku dodatniego test, osoba, której badanie dotyczyło, powinna skonsultować się z lekarzem rodzinnym, chirurgiem-onkologiem, onkologiem, gastroenterologiem lub proktologiem.

Zawartość opakowania:
 • 25 pojedynczo zapakowanych kaset testowych
 • 25 probówek
 • 25 instrukcji do pobierania kału
 • 25 urządzeń do pobierania kału
 • 1 instrukcja obsługi

Szczegóły testu:
Próbka: kał
Czas testu: 5 – 15 minut
Czułość: 71,5% // granica wykrywalności przy 25 ng wolnej lub powiązanej hemoglobiny/ ml roztwór z probówki
Swoistość: 58,8% // brak reakcji krzyżowej z hemoglobiną bydlęcą, świńską, króliczą, końską i owczą z
koncentracją do 0,5 mg/ml buforu ekstrakcyjnego
Przechowywanie: 2° C do 30° C

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 10 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.


Super hit

Copyright © 1999 – 2022 Red Med Poland Sp. z o.o.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu